ANKARAY’A HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin rahat, hızlı ve güvenli toplu taşım tercihi Ankaray trenlerine son teknoloji ve tam otomatik klimalar yerleştiriyor.

Dikimevi-AŞTİ arasında 11 ayrı istasyonda hizmet veren Ankaray trenleri, son teknoloji klimalarla donatılarak, Başkent-lilerin yeraltı seyahat konforu daha da arttırılacak.
Tünellerin sadece araç boyutunda açılması nedeniyle bir türlü klima takılamayan Ankaray trenlerine, son teknoloji, ince ve konforlu yeni klimalar yerleştiriliyor.

Kuruluşumuz  Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı mühendislerinin itinayla sürdürdüğü araştırmalar neticesinde, en yeni teknolojiyle 22 santimetre gibi rekor bir inceliğe kadar küçültülebilen ve araçlara yerleştirilmeye başlanan yeni klimalar, sağladığı konforla da Başkentli yolculara bu konuda büyük rahatlık kazandıracak.

33 TRENE - 132 ADET - KLİMA TAKILACAK
Metro trenlerinde bulunan, Ankaray trenlerinde ise yıllardır çözüm için çeşitli araştırmalar yapılan klima sorununun artık sona eriyor. Ankaray’da hizmet veren 33 trenimizde toplam 132 adet klima takılacak. Hava sıcaklığına göre araç içerisinde olması gereken optimum ısıyı hesaplayarak soğutma yapacak olan klimalar, tam otomatik olarak hizmet verecek. Bu sayede de sürekli olarak açık konumda bulunan trenlerin camlarından gelen esintili hava ve gürültünün de önüne geçilmiş olacak.
Son teknoloji ürünü klimaların trenlere montaj işlemleri başlamış ve test sürüşleri de gerçekleştirilmiştir.

 

ankaraya klima 2
ankaraya klima 3
ankaraya klima 4
Alıntı : EGO Genel Müdürlüğü